Jakie są platformy streamingowe w Polsce?

Rynek platform, które oferują rozrywkę na żądanie ciągle się rozwija.

Nie inaczej sytuacja wygląda w naszym kraju, gdzie taka forma konsumowania treści stała się codziennością wielu z nas. Jak prezentuje się więc oferta dostępnych platform w Polsce?

Najpopularniejsze serwisy streamingowe w naszym kraju

Liderem niezmiennie od lat jest Netflix, który jako jeden z pierwszych pojawił się w naszym regionie. Oferta filmów i seriali jest bogata, a od jakiegoś czasu poszerzona została o gry mobilne. Wśród dostępnych seriali, szczególne wyróżnienie należy się Breaking Bad Better Call Saul, które uchodzą za jedne z najlepszych w swojej kategorii, czy też Dom z papieru, który zdobył serca polskiej widowni parę lat temu. Nie można nie wspomnieć o Stranger Things. Tutaj więcej o zaletach Netflixa.

Światowy gigant e-commerce Amazon oferuje usługę Prime Video, gdzie stawia mocno na produkcje oryginalne. W katalogu znaleźć można między innymi The Grand Tour, czyli program prowadzony przez trójkę, która odeszła z Top Gear, a więc Jeremy’ego Clarksona, Jamesa Maya i Richarda Hammonda. Wspomnianych dziennikarzy można obejrzeć również osobno w tworzonych przez nich formatach.

Swoje miejsce na polskim rynku platform streamingowych od dawna zajmuje HBO, które najpierw za pośrednictwem HBO GO, a obecnie HBO Max umożliwia spędzenie wielu wieczorów przy klasycznych filmach i serialach, takich jak Prawo ulicy czy Rodzina Soprano. Dla fanów fantastyki dobrym wyborem będzie Gra o Tron.

Na koniec trzeba wspomnieć o Disney+, które w tym roku weszło na nasz rynek ze wszystkimi swoimi bajkami oraz ciekawymi filmami i serialami. To tutaj również można znaleźć nowe produkcje MarvelaStar Wars.

Obecne czasy umożliwiają nam dostęp do najlepszych filmów i seriali na wyciągnięcie ręki. Serwisy takie jak Netflix, HBO Max, Amazon Prime Video czy Disney+ oferują zróżnicowany katalog, na eksplorację którego warto poświęcić niejeden wieczór.